Míchačka parafanga AR 100

Název>
Kategorie>
Obj.kód>


Pro zvětšení klikněte zde
ObjednatObjednat
VytisknoutVytisknout
Předchozí výrobekPředchozí
Následující výrobekNásledující
MÍCHAČKA PARAFANGA
termoterapie/ parafango
16-02-003

Zařízení pro aplikaci parafanga AR 100

Co je to parafangotermoterapie?

Parafangotermoterapie je velice rozšířená a známá termoterapie. Využívá vyhřátou směs parafinu a speciálního mletého bahna. Tato směs ve formě obkladu slouží k postupnému předání tepelné energie organismu.
Nabízené zařízení pro přípravu parafanga je vysoce kvalitní a v termoterapii ve vysoké míře používané. Skládá z míchačky parafanga, která se vyrábí v hliníkovém provedení (řada AR) nebo nerezovém provedení (řada ER) dále ze speciální termostatické vyhřívané skříně, kde jsou uchovávány obklady připraveného parafanga při optimální teplotě. Ta zajišťuje optimální modulovatelnost a konzistenci parafanga při přiložení na příslušné partie organismu.
Míchačka parafanga slouží pro sterilizaci, ohřev, úschovu parafanga a udržování při teplotě, při které je aplikována na tělo klienta. Zařízení je ovládáno mikroprocesorovou jednotkou, která slouží k nastavení individuálního programu sterilizace v nočních hodinách s úsporou za noční sazbu elektřiny. Kvalitní rozmíchání hmoty je podmínkou, aby byla teplota směsi rovnoměrná a připravená k použití v době příchodu obsluhy.
Zařízení umožňuje nastavení zvláštního režimu na dny pracovního volna na víkend nebo na dny volna. Přístroj je vybaven zvláštním čidlem, které zabraňuje přehřátí hmoty. Zařízení je možno volit podle objemu, materiálu a doplňkového vybavení z řady typů.

Míchačka parafanga

Vyhřívaná skříň Sestava pro velkokapacitní zařízení

Parafango Battaglia

Je složeno z čistého parafínu, který je smíchán s bahnem ze severoitalských sopečných jezer. Obsahuje různé minerální látky např. uhličitany, sloučeniny síry, železa vápníku. Parafango se nepřikládá přímo na pokožku, ale je separováno speciální propustnou PE folií. Po použití se parafango vrací ke sterilizaci při 130 - 140 stupňů C. a fólie se vyhazuje.

Paralingo

Skládá se ze směsi čistého, vysoce hodnotného parafínu a moučky z březového dřeva. Březová moučka dodává materiálu vysokou retenční kapacitu pro teplo a zaručuje pozvolné předávání do organismu.

Jak se postupuje při přípravě parafango zábalů ?

Jak již bylo řečeno v míchače parafanga se připraví řídká směs parafanga. Na desku pod výpustný otvor z míchačky se položí jedno z nerezových plat, na něj se vloží jedna polovina speciální propustné PE fólie a na ni se nalije tekutý roztok vyhřátého parafanga, který se přikryje druhou polovinou PE fólie. Nerezové plato s obkladem se vloží do termostatické výhřevné skříně, kde je zábal uchováván při předepsané teplotě a je připraven k případnému použití.

Technické údaje pro AR 100
Napětí
Příkon
Hmotnost
230/400 V, 50 Hz
3,2 kW, jistič 16 A
125 kg

CENÍK Cena (Kč)
Obj. číslo AF 6027 - Míchačka parafanga AR 100 (hliník - obsah 100 l), rozměry 630 x 630 x 765 mm) (na vyžádání)
Obj. číslo AF 6051 - Vyhřívaná skříň FW 4060 E panty vlevo, z nerezu (při kombinaci s AR/ER 100 nutná ZF7110), rozměry 650 x 710 x 820 mm, 14 plechů 400 x 600 mm (na vyžádání)
Obj. číslo 3448.137 - Polyesterová folie rozměr 1000 m (na vyžádání)
Obj. číslo 3448.112 - Parafínový vosk čistý 5 kg ( v 1 kg tabulkách) (na vyžádání)
Obj. číslo 3448.164 - Paralingo 5 kg (na vyžádání)
Obj. číslo 3448.108 - Parafango Battaglia 12 kg (v tabulkách po 1 kg) (na vyžádání)